Виховна години на тему:
„Україна – моя Батьківщина”
Мета: поглибити знання учнів про Україну; прищеплювати любов
до рідного краю; розширити зміст поняття громадянин України; розвивати мовлення
учнів; виховувати патріотичні почуття приналежності до українського народу.
Обладнання: картини рідної природи; карта України; символи України; вишиваний рушник, колосся і калина; плакат «Видатні
українці», український рушник з хлібом-сіллю.
Девіз: Усі ми – це наша родина, це наша сім’я, це наша Україна.
Хід заняття
І. Організація класу
II. Основна частина заняття
1. Слово вчителя
- Розповідь вчителем легенди «Наша земля».
Колись давно Бог створив народи і кожному наділив землю. Наші ж предки
кинулись пізніше, але землі їм уже не дісталося.
От вони й прийшли до Бога, а він у цей час молився, і вони не сміли йому
щось сказати. Стали чекати. По якійсь хвилі Бог обернувся, сказавши, що вони
чемні діти, хороші. Дізнавшись, чому прийшли до нього, запропонував їм чорну
землю. «Ні,- відповіли наші предки, - там уже живуть німці, французи, іспанці, італійці. «Тоді я вам дам
землю ту, що залишив для раю, там усе: річки, озера, ліси, степи. Але
пам'ятайте, якщо будете ії берегти, то вона буде ваша, а ні - ворога».
Пішли наші предки на
ту землю, оселилися і живуть до сьогоднішнього дня. А країну назвали Україною.
Кожна людина з великою
любов’ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло
її дитинство, дитинство з дивосвітом-казкою, з материнською ласкою у затишній
батьківській оселі. То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини. То
її велике «Я», з якого починається людина, родина, батьківщина і вся наша
велична й неповторна у світі Україна. Її красою захоплювались поети, художники
та композитори.
… Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не
тямлю, що воно за диво,
Оці степи, це
небо, ці ліси,
Усе так гарно,
чисто, незрадливо,
Усе як є –
дорога, явори,
Усе моє, все
зветься Україна. Л.Костенко
Вірш „Батьківщина”
А. Костецький
Учитель
1. Наша Батьківщина – це....
(Україна)
2. А тепер назвіть столицю
України.... (Київ)
3. А найбільша річка, яка протікає по території
України...(Дніпро )
2. Асоціативний кущ
Вчитель:
-Діти, а що для вас
Батьківщина?
Діти: .Для мене – це край, де я народився, живу, де живуть і працюють мої батьки.
- Це школа, вулиця, на якій
я живу.
- Це моя родина: тато,
мама, сестричка, бабуся, дідусь, рідна домівка.
Вчитель:
Ми називаємо Україну своєю Батьківщиною. Якими ще словами близькими за
значенням ми можемо її назвати?
Діти: Вітчизна,
1. Асоціювання, „гронування”.
Запишить слова та фрази, які
спадають на думку зі словом „Україна”.
Рушники Народ
Пісні Київ
Тарас Шевченко Дніпро
Учитель:
Батьківщина - це земля, на який
ти народився, де народилися твої батьки,
усі ми. Це тато і мама, це твої друзі,
учителі. Це стіжка, яка веде тебе до школи, птахи, які співають дзвінкоголосі
пісні, - це твоя маленька Батьківщина. Батьківщина – це казки, які розповідала
бабуся, це зелена травичка і наша блакитна річка _ Сіверський Донець.
Батьківщина – це і Україна. Україна – це рідна мова, чарівна пісня, талановитий
народ.
Учениця.
Я народилась в Україні
І почала життя своє
Тут небеса високі ї сині
На що не глянеш - все моє!
Трава для мене зеленіє,
Для мене світлі
дні ясні
І сонце пестить і леліє,
Летять до серденька пісні.
Тут кожна квіточка співає
Струмочок ніжно жебоніть.
І краю кращого немає,
Де б я могла та вільно жить!
3. Інсценізація
Вчитель: Засперечались одного
разу діти, яка стежка найкраща?
Діти: 1. – Да магазину, - там є
цукерки.
2. – Ні, до школи, -
там є діти.
3. – Ні, до річки, -
там можна купатись.
4. – Ні, в садок, -
там повно яблук та груш.
5. – Ні, у поле, - там
простір широкий.
Але тут увійшла мама. Діти запитують її: (хором)
«Яка стежка найкраща?»
Вчитель: Мама подивилась на
дітей, лагідно посміхнулась і відповіла:
Мати: - Додому, діти! До
рідного дому!
Вчитель: А якщо об’єднати
разом усі родини, всіх людей, які живуть в Україні, то як тоді ми їх назвемо?
- Народ.
Вчитель: так, народ України,
український народ. Ми всі одна сім’я, повинні жити дружно.
4.
Декламування власних віршів дітей
***
Ти мене
чаруєш,
Рідно Україно,
Красотою своєю
І річок, і гір
Червоною калиною,
І мовою солов’їною!
***
Рідно Україно,
Красотою своєю
І річок, і гір
Червоною калиною,
І мовою солов’їною!
***
Синєє море, безмежні поля
Високії гори, родюча земля
У лузі калина і спів солов’я
Це все Україна, це ненька моя!
Високії гори, родюча земля
У лузі калина і спів солов’я
Це все Україна, це ненька моя!
Метод,. Мікрофон,,
Ми всі
гостинно зустрічаємо гостей з інших країн світу. Уявить собі, що до нас
в клас приїхав хлопчик разом з батьками
з іншої країни. Він не знає про нашу Україну - розкажіть йому про нашу
Батьківщину.
Кореспондент бере інтерв’ю у учнів.
Розповідь дітей
— Україна — це отча земля, рiдний край, де ми народилися.
Столиця України – Київ. Широкi i чарiвнi простори, прекраснi села i мiста.
Могутньо котить до Чорного моря сивi хвилi найбiльша рiчка України — Днiпро.
Буйною зеленню шумлять на його берегах сади, лiси. Золотистим морем
розливається безкраїми нивами жито-пшениця. Погляньте на карту України. На нiй
позначено кордони української землi. На півдні нашу державу омивають теплі моря
– Чорне й Азовське, є в нас гори, і найбільші з них – Карпатські й Кримські.
Україна — одна з найбiльших держав Європи. Оскiльки це
велика країна, то живуть у нiй люди рiзних нацiональностей. Поряд з українцями
в Українi живуть росiяни, бiлоруси, поляки, чехи, молдовани, болгари, євреї,
поляки, греки. Усi вони в нашій державі мають однакові права.
5.
Колективна робота
- Давайте спробуємо
доповнити вірш, вставляючи останнє слово:
Ми дуже любим весь наш край,
І любим У_______ (Україну),
Її лани, зелений гай,
В саду рясну _______ (калину).
Там соловейко навесні
Співає між _______ (гілками),
Та й
ми співаємо _______ (пісні) –
Змагається
він з нами!
М.Познанська
Вчитель: Чи є десь
на землі такий чарівний край, де тихі весняні ночі пливуть на крилах солов’їних
пісень, де вранці на замріяній річці джерельною водою умивається біле латаття,
де навесні і влітку під шатами крислатих дерев яскравіє килим різнотрав’я і
квітів?
Є, це наш рідний край
Пісня,, Рідна Україна,,
Підсумок години
спілкування
1 Як називається країна на якій ми живемо?
2 А
тепер назвіть столицю України?
Немає коментарів:
Дописати коментар